BASIN VE KAMUOYUNA
 
2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre ilimiz merkezinde gerçek ve tüzel kişilerin düzenleyecekleri açık hava toplantıları ve gösteri yürüyüşlerinde kullanılacak, yürüyüş güzergâhları, miting alanları, afiş ve pankart asılacak yerler, Kaymakamlık Makamının 30/01/2019 tarih ve 74 sayılı oluru ile tespit edilerek uygulamaya konulmuştur.
 
 
POLATELİ İLÇESİ TOPLANMA ALANI VE GÜZERGÂHI
 
Gösteri Yürüyüşü İçin Toplanma (Başlama) Yeri:
1. Kilis Polateli yolunun Polateli girişi mezarlık yanında bulunan boş alan.
Alternatif toplanma yeri: Polateli Mağaracık yolunun Polateli girişindeki trafonun yanında bulunan boş alan
2. Ömeroğlu Köyü Mağaracık girişinde bulunan boş alan.
Alternatif toplanma yeri: Polateli istikametinden Mağaracık Köyünün girişinde bulunan tepenin üzerinde bulunan boş alan.
Yürüyüş Güzergâhı 1.
Kilis girişi mezarlık yanından başlayıp, Polateli ilçe merkezine hareket edilerek 1 nolu yol takip edilerek 61 nolu sokak üzerinden Cumhuriyet Meydanına kadar.
Alternatif Yürüyüş Güzergahı
Polateli Mağaracık yolunun Polateli girişindeki trafonun yanında bulunan boş alanda toplanılarak, 38 nolu sokak üzerinden 50 nolu sokak takip edilerek Cumhuriyet Meydanına kadar.
Yürüyüş Güzergâhı 2.
Ömeroğlu Köyü Mağaracık girişinde bulunan boş alanda toplanıldıktan sonra Mağaracık Köyü istikametine doğru yürüyüşe geçilerek, Mağaracık İlkokulu karşısındaki meydana kadar.
Alternatif Yürüyüş Güzergahı
2. Polateli İstikametinden Mağaracık Köyü istikametine doğru gidişte tepenin üzerindeki viraj olan kısımda toplanılarak, köye giden yol takip edilerek Mağaracık İlkokulu karşısında bulunan meydana kadar.
 
 
Toplantı (Miting) Alanı: Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Meydanı
Dağılma Güzergahı: Cumhuriyet Meydanından batı istikametinden 4 nolu sokak, kuzey istikametinden 16 nolu sokak, güney istikametinden 61 nolu sokak yönlerine doğru dağılım sağlanacaktır.
Alternatif Toplantı (miting) Alanı: Ekrem Çetin Mahallesi Mağaracık İlkokulu ile Camii arasındaki boş alan (Düğün alanı)
Dağılma Güzergahı: Okul karşısında bulunan meydandan Ömeroğlu istikametine ve Polateli istikametine doğru dağılım sağlanacaktır.
Pankart Asılacak Yerler: Yürüyüş güzergâhı üzerinde bulunan karşılıklı direkleri arası,
Afiş Yapıştırılacak Yerler: Düzenleme Kurulunun bildirimleri ekinde örnekleri sunulan afiş ve pankartlar, Polateli Kaymakamlığının vereceği “Olur” doğrultusunda; Polateli Belediye Başkanlığının uygun göreceği yerlere asılacaktır. İlgili kişi ve kurumlardan izin alınmak suretiyle konusu suç teşkil etmeyen afişler asılabilecektir. Ayrıca siyasi parti binaları ile seçim irtibat bürolarına da afiş ve pankart asılabilecektir.
 
Basın ve Kamuoyuna duyurulur.
 
 
                                                                                                                             POLATELİ KAYMAKAMLIĞI
 

Türkiye Cumhuriyeti Polateli Kaymakamlığı
Telefon: (0348) 725 10 25 Fax: 0(348) 725 11 88 e-posta: polateli@icisleri.gov.tr
Tüm hakları saklıdır © Copyright 2016