29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Büyük Coşku İçinde Kutlandı
 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93. Yıl dönümü kutlamaları Cumartesi saat 09:00 da Kaymakamlık makamında Kaymakamımız Adem USLAN tarafından tebriklerin kabul edilmesi ile başladı.

İlçe Cumhuriyet Meydanında yapılan kutlama törenlerine Kaymakamımız Adem USLAN, Belediye Başkanı Hakkı ÇELİK ,Sivil toplum kuruluşları,Siyasi parti temsilcileri, Kurum amirleri ,Vatandaşlar,Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kaymakamımız Adem USLAN’ın halkı selamlaması ve ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasından  sonra oratoryo ve şiirlerin okunmasının ardından tören son buldu. 


Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz.
 
 

 

Türkiye Cumhuriyeti Polateli Kaymakamlığı
Telefon: (0348) 725 10 25 Fax: 0(348) 725 11 88 e-posta: polateli@icisleri.gov.tr
Tüm hakları saklıdır © Copyright 2016